GELECEĞİNİZ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ
CENSUS KİMDİR ?

Census 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ‘ta Elektrik, Endüstri, Metalürji Malzeme ve Bilgisayar mühendisleri tarafından envanter sayımı için kullanılan ve yurtdışı kaynaklı el terminaller yerine yerli imkanlarla android tabanlı cihazlar ve android tabanlı yazılım geliştirmeye yönelik kurulmuş bir yazılım AR-GE firmasıdır. Aynı zamanda stok sayım hizmeti de vermektedir.

Envanter stok kontrolü nedir ve neden sayım yapılmalıdır ?

Stok sayımı ve envanter kontrolü ile mağzada ya da depo da olan herhangi bie sebep den dolayı kayıpların ve firenin ortaya çıkartılarak daha büyük bir zarara uğramadan tedbir alınmaktadır. Satış hedeflerine ulaşmak için ara değerlendirme ler yapılarak gerekirse satış stratejisi güncellenmektedir. Hangi ürün grubunun daha hızlı ve daha çok sattığı ya da hangi ürünlerin daha yavaş ve az satıldığı ortaya çıakrtılarak gerekli adımlar atılmaktadır. Termin süresi dikkate alınarak hangi üründen sipariş verilmesi gerektiği tespit edilmektedir. Satış,fire kalan ürün tespit edilerek kar zarar hesabı yapılmaktadır.

Perakendicilerden zincir mağazalara,eczanelerden lojistik depolara kadar tüm firmalar yılda en az 1 kere stok sayımı ve envanter kontrolü yaptırmaktadır.Bunun yanın da aylık, 3 aylık yada 6 aylık gibi aralıklarla da sayım yaptırılmakdadır. Stok sayımı genel olarak yapılabildiği gibi kısmi olarak da yapılmaktadır. Genel stok sayımı ,tedarik ve satışın olmadığı bir günde bütün ürünler içinde yapılmaktadır. Kısmi stok sayımı ise belirli bir ürün grubu için tedarik ve satış durdurularak yapılmakdadır.

Census neden geleceğiniz çözüm ortağınız ?

Census diger işlerinin yanında sizin için gelişmiş ve gelişmekte olan firmalara envanter stok yönetimi ile alakalı sayım ve danışmanlık hizmeti vermektedir .Census deponuzda olan mamül ,yarımamül,hammadde ve demirbaşlarınızın sayımını yapmakdadır. Mağazanızdaki ürünlerinizin sayımını kendi geliştirdiği android tabanlı sayım programı ve yine kendi geliştirdiği cihazları ile yaparak size şirketinizin genel stok ve ürün durumu ile alakalı hızlı doğru kesin sonuçları rapor eder.

Neden Census ?

Census Yıldız Teknik Üniversitesi elektirik mühendisleri ögrencileri ve diğer mühendislik bölümü ögrencileri tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark alanında kurulmuş bir firmadır.Stok sayım işe ile alakalı kullandığı programı ve cihazları günün ihtiyaçlarına uygun android tabanlı olarak kendi geliştirmiş ve her geçen gün geliştirmeye devam etmekdedir. Dolayısı ile kullandığımız program sizin için en doğru sonuçları veren güncel programdır. Firma Teknopark bünyesinde olduğu için devamlı kontrol altındadır ve adresi degişmesi münkün olmadan bellidir. Çalısanların hemen hemen hepsi Yıldız Teknik Üniversitesi ögrencilerinden oluşmaktadır. bu sayede ögrencilerimize büyük ölçü de maddi destekte bulunularak ,egitimlerine katkı sağlamakta ve ülke ekonomisine destek olmaktadır aynı zaman da gelirinin büyük bir kısmı ile ögrenci bursları sağlamaktadır.